Sıkça Sorulan Sorular

Yazdır
PDF

Amacımız sadece ticaret değil.. Sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirmek adına bu sayfayı sizlere ayırdık.Bugüne kadar su arıtımı adına merak edılen tüm soruları ve cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz.Soru Cevap sayfamız projelerimizde oldugu gıbı aynı ciddiyet ve hassasiyetle hazırlanmıştır.

Amacımız hem öğrencilerin hemde genel tüketicilerin su arıtma yontemleri konusunda sıkca karşılaştığı sorunlar hakkında genel çözümler sunmaktır. Ayrıca Sorularınız veri tabanımızda toplanarak yakın zamanda kitapcık haline getirilecek, herkesin ücretsiz olarak temin edebileceği bir kaynak halini alacaktır.

Bu nedenle lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. Sorularınız ayırt edilmeksizin sadece konusunda uzman çevre mühendislerimiz tarafından cevaplandırılarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecek ve benzer sorular toplanarak sayfamızda da ayrıca yayınlanacaktır.

Yorumlar  

 
+7 #4 Administrator 2011-03-12 00:11
İçme ve kullanma sularında aranan temel özellikleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz ;
? Su; kokusuz, renksiz, berrak ve içimi hoş olmalıdır.
? Sularda fenoller, yağlar gibi suya kötü koku ve tat veren maddeler bulunmamalıdır.
? Su tortusuz ve renksiz olmalıdır.
? İçme suları kesinlikle bakteriyolojik kirlilik ve hastalık yapan mikroorganizma taşımamalıdır.
? Suda sağlığa zararlı kimyasal maddeler bulunmamalıdır.
? Sular kullanım amaçlarına uygun nitelikte olmalıdır.
? Sular agresif (aşındırıcı) olmamalıdır.
? Agresif sular boruları korozyona uğratarak, borudan ayrılan elementler nedeni ile su kalitesinin bozulmasına sebep olurlar.
Alıntı
 
 
+7 #3 2011-03-12 00:10
Herhangi bir su kaynağının içilebilir olması hangi koşullara bağlıdır?
Alıntı
 
 
+6 #2 Administrator 2011-03-12 00:08
Ülkemizde içme suyu temininde kullanılabilece k suların kalite sınıflandırması , Çevre Kanununa bağlı olarak çıkarılan, Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği ile belirlenmiştir. İnsan sağlığı ile doğrudan ilgili olan içme ve kullanma suyunun kalitesi için ise çeşitli ülkelerin ve kuruluşların az çok benzer standartları bulunmaktadır. Ülkemizde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından geliştirilen ve son revizyonu Nisan 1997’de yapılan, TS266- “Sular-İçme ve Kullanma Suları “standartlarına uyulmaktadır.Bu standartlar, son revizyonu ile Avrupa Birliği Konseyinin içme ve kullanma suyu standartlarına da uyumlu hale getirilmiştir.
Alıntı
 
 
+6 #1 2011-03-12 00:07
İçme Suyunun kalite standartlarını hangi kurumlar nasıl belirler?
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile