Ultraviyole Dezenfeksiyon Cihazları

Yazdır
PDF

ULTRAViYOLE DEZENFEKSİYON CİHAZLARI

Dizayn ultraviyole cihazları, Mikrobiyolojik kirliliğin söz konusu olduğu sularda kullanılan en etkili ve en ekonomik dezenfeksiyon sistemlerinin başında gelmektedir. Güneş ışınlarının canlılar üzerindeki etkisinden esinlenerek geliştirilen bu cihazlarda, su içerisindeki mikroorganizmalar, U.V ışınlarının etkisiyle DNA’sı parçalanarak etkisiz hale getirilir ve kristalize olarak sudan uzaklaştırılır.

Sistemden en iyi verimi alabilmek için, suyun mümkün olduğu kadar ultraviyole ışınlarına maruz bırakılması gerekmektedir. En son teknolojik gelişmeleri takip ederek bu alanda sürekli kendisini yenileyen DİZAYN, geniş yüzey alanına sahip, kıvrımlı yapısıyla ölü nokta oluşumunu engelleyen ve bu sayede suyun daha fazla dönüş hareketi yaparak sistemde kalmasını sağlayan özelliği ile istenilen kalitede dezenfeksiyon başarımı sağlamaktadır. Ayrıca paslanmaz çelikten imal şasesi ile oluşabilecek dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır.

ULTRAViYOLE sistemleri kurulumun ardından işletimi oldukça kolay olup herhangi bir bakım gerektirmez. Ayrıca dezenfektan olarak kullanılan diğer kimyasal maddeler gibi kokuya neden olmaz ve suyun yapısında herhangi bir değişime neden olmaz bu bakımdan insan sağlığı açısından son derece sağlıklı sistemlerdir.

Birbirinden farklı birçok marka ve modeli bünyesinde barındıran DİZAYN merkezinde, kullanım amacı ve miktarına bağlı olarak istenilen kalitede verimi sağlayan U.V. cihazları bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun en etkili dezenfeksiyon sistemini belirlemek için uzman mühendislerimize başvurunuz.