Kartuş Filtre Kabı ( Housing ) Çeşitleri

Yazdır
PDF

Tekli Kartuş Filtre Kabı ( Housıng ) Çeşitleri


 

İstenilen su niteliklerine göre değişik çap ve modeller de bulunabilen fiziksel arıtma yöntemlerinin başında gelen kartuş filtre ekipmanları; istenilen su kapasitesine bağlı olarak Filtrenin boyuna, bağlantı çaplarına, istenilen mikron hassasiyetlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Filtreler Hassasiyetlerine Göre ;

0,1 micron dan 500 microna kadar değişik kapasitelerde hassas ve yıkanabilir özelliklere sahip modelleri bulunmaktadır.

Filtre Kapları ( Housıngler ) Govde Yapısına Göre;

Paslanmaz Çelik, PVC, Triogamid, San, Nylon266 

 Boyutlarına göre ;

5" - 10" -  20" -  30" - 40"

Tesisat Bağlantı Çaplarına Göre;

½ " -  ¾ " -  1" - 1¾ " - 1 ½ " - 2" - 2 ½ " - 3” - 4” 

Firmamızda istenildiği taktirde daha büyük bağlantı çapları için özel imalatlar yapılabilmektedir.Kullanılacağı yer ve istenilen su niteliklerine göre tekli veya çoklu olarak hazırlanabilen Kartuş filtre kabları, dış mukavemeti yüksek değişik debi salınımlarına karşı dayanıklı filtre kabından giriş yapan su, istenlen mikronaj ve boyuta göre çeşitleri mevcut olan kalın filtre duvarından geçerek filtrasyon işlemine tabi tutulur. Temiz su orta kanala geçerek bünyesindeki kirliliklerden arındırılır. Dizayn filtre grubu, yüksek basınç ve debi değerlerinde dahi gözenek çaplarında su kalitesini etkileyecek deformasyonlara uğramayan uzun süre dayanıklı, kaliteli filtre markalarından oluşmaktadır.

Kartuş filtre kabları, istenilen su miktarına, sıcaklığa, basınca ve bağlantı çaplarına göre farklı malzemelerden tekli veya

çoklu olarak satılmaktadır.