Tam Otomatik Tortu Filtrasyon Cihazları

Yazdır
PDF

DİZAYN tam otomatik multimedia filtrasyon üniteleri, suyla birlikte gelen kaba tortu, partiküller, askıda katı madde ve bulanıklığa neden olan istenmeyen maddeleri sudan arındırarak kullanıma uygun hale getirir. Bu sistem, aynı zamanda uygulanması muhtemel diğer arıtma ünitelerinin de tıkanmalarını önleyerek arıtma cihazlarının verimini artırmaktadır.

6 Kullanım şekillerine göre her firmanın farklı kalitede su ihtiyacı olduğunun bilincinde olan firmamız, sektörlere özel cihaz tasarımları yaparak, firmalara klasik yöntemlerin dışında alternatif çözümler sunmaktadır.

Otomatik filtrasyon sistemleri, suyun içme ve genel kullanım standartlarına ulaştırılması için, uygulanan öncelikli arıtım sistemlerinin başında gelmektedir. Partikül olarak adlandırılan kirleticiler, su içerisinde çökelek oluşturabilecek boyutta katı parçacıklar şeklinde olabileceği gibi askıda katı madde şeklinde yüzücü olarak da bulunabilirler.

 Ssudaki Tortular, başta bulanıklık, borularda birikme yaparak su akış hattında daralma ve korozyon, üretimde kullanılan sular da ise son ürünlerde deformasyon, kalite bozukluklarına neden olduğu gibi Suda yoğun miktarda bulunması durumunda önemli rahatsızlıklara neden olan mikroorganizmalar için uygun besiyeri ortamı oluşturmaktadır. 

Olumsuz ortam koşullarından etkilenmeyen, dayanımı yüksek kaliteli fiberglas tankların kullanıldığı DizayN çok katmanlı tam otomatik kontrollü filtrasyon üniteleri; homojen olarak dağılım gösteren antrasit alt yatak malzemesi, çaplarına göre sıralanmış dereceli Quartz mineralleri ile 3 ana gruptan oluşmaktadır. Bu şekilde sisteme difüzörler vasıtasıyla ulaşan ham su, boyutlarına göre sıralanmış birbirine karışmayan çok katmanlı mineral yataklarından geçerek filtrelenir ve kirleticilerden arındırılır. Sistem doygunluğa ulaştığı anda otomatik olarak rejenerasyon işlemini başlatarak kendisini temizler ve yıkama işlemi sonunda tekrar devreye alır.

5

DİZAYN otomatik filtrasyon üniteleri, ilk yatırım maliyetlerinin dışında işletmene herhangi bir yük getirmeden uzun yıllar aynı kalitede verim elde edecek şekilde tasarlanmaktadır.
İster düşük ,isterse yüksek kapasiteli olsun istenilen her debi değerinde aynı titizlikte proje çalışması yapan firmamızın birbirinden farklı değişik kapasitelerdeki modellerimizden size uygun otomatik filtrasyon ünitesi seçimini yapmak için proje mühendislerimize danışabilirsiniz.
Firmamız ayrıca yerinde keşif ve ücretsiz su analizi yaparak en kısa sürede ihtiyaçlarınıza cevap verecek ünite alternatiflerini projelendirerek çözüm üretmektedir.