Tekli Su Yumuşatma Sistemleri

Yazdır
PDF

TEK TANKLI SİNGLE YUMUŞATMA SİSTEMİ


Gerek Şehir şebeke hatlarında gerekse sık yapılan sondaj çalışmaları sonucunda elde edilen kuyulardan alınan sularda kireç oranları limitlerin çok üzerinde bulunmaktadır.bu kireçlenme önlem alınmadığı taktirde, hatlarda yoğun kireç birikimi ve buna bağlı olarak zamanla boru hatlarında daralmalar, tıkanmalar, delinme ve zaman içerisinde yoğun aşınmalar kireç ve kireç içerikli değişik türevlerden kaynaklanmaktadır. TemizSu içerisinde eriyik halde bulunan Ca+2, Mg+2 iyonlarının neden olduğu kireç ve buna bağlı olarak derecelendirilen sertlik, iyon değiştirme yönteminin kullanıldığı tam otomatik yumuşatma sistemleri  ile sudan uzaklaştırılır. Evsel veya endüstriyel uygulamalarda Kullanım amacına göre, sudaki sertliğinin belirli bir kaliteye getirilmesi gerekmektedir.

Sertlik iyonları, suyun iletkenlik değerinde artışa neden olmaktadır.

Özellikle korozif etkisi nedeniyle,  su iletim hatlarında tıkanma, su kalitesini olumsuz yönde etkileme, üretimde kullanılması durumunda son ürünlerde bıraktığı lekeler  ve  insan sağlığına verdiği çoğu zaman telafisi mümkün olmayan zararlar, kirecin  neden olduğu önemli sorunların başında gelmektedir.

Endüstriyel Kullanımlarda ;

 

Yumuşatma sistemleri ile, İletim hatlarında meydana gelen tıkanma sorunlarının gideriminin yanı sıra  püskürtme ünitelerinde bulunan difüzörlerde de sıkça görülen  kireçlenmenin önüne geçilebilmektedir. Aynı zamanda kazan besi hattındaki aşınmaları önler bu şekilde tesisatın ömrü uzatılmış olur. özellikle yoğun su tüketiminin olduğu işletmelerde son ürünlerin kalitesi artar.

DİZAYN Tam Otomatik Yumuşatma Sistemleri, çalışma prensibi olarak iyon değiştirme yöntemi ile suda yoğun şekilde bulunan Ca+2 ve  Mg+2  iyonlarının katyonik bazlı Na+ iyonları ile yer değiştirmesi ile sudan uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır. İç mukavemeti yüksek, korozif etkenlere dayanıklı yüksek kaliteli fiberglas tanklara sahip yumuşatma ünitelerimizde, mineral yatak malzemesi olarak geniş  yüzey alanına sahip , uzun süreli yıkama periyotlarına dayanıklı iyon değiştirme reçinesi  kullanılmaktadır.

Zaman kontrollü otomasyon sistemine sahip valflerin kullanıldığı arıtma ünitelerimizde, mineral doygunluğa ulaştığı anda, herhangi bir manuel  kontrol mekanizmasına ihtiyaç duymayan, otomatik olarak ters yıkama özelliği sayesinde tuz ile yıkama işlemini gerçekleştirir. Rejenerasyon sonunda sistem kendini tekrar devreye alır. Kurulum maliyetinin dışında belirli periyotlarda, tuz kabına tuz ilavesinin dışında herhangi bir işletim masrafı bulunmamaktadır.

Evsel Kullanımlarda ;

 

Özellikle temizlik amaçlı kullanılan sabun ve deterjan sarfiyatlarında büyük miktarlarda azalma, kaynatılması sonucu diplerde meydana gelen birikme, çamaşır makinelerinde suyla temas halinde olan ekipmanlarda gözlenen kireçlenme,  su iletim hatlarında oluşabilecek korozyon ve taşlaşma gibi olumsuz etkiler kontrol altına alınabilmektedir

DİZAYN Tam Otomatik Su Yumuşatma Üniteleri, İşletmelerin ihtiyaç duydukları debi değerlerine göre değişik boyut ve modellerde DİZAYN edilebilmektedir. İhtiyaçlarına göre Firmalara özel çözümler sunarak yumuşatma sistemleri DİZAYN eden DİZAYN  satış sonrası sağladığı teknik destek ve geniş servis ağı sayesinde arıtma firmaları arasındaki ayrıcalıklı yerini korumaktadır.

Bizi Tanıyın!

2001 yılından bu yana  çevre teknolojileri üzerine özgün çözümler sunan ve tamamı konusunda uzman mühendislerden oluşan dizayn mühendislik,  her gecen gün kendini yenileyen, dinamik kadrosu ile sizlere daha iyi hizmet vermek adına sürekli çalışmaktadır. Firmamız çözüm aşamasında mühendisliğin temel ilkesi olan ‘’en düşük maliyet ile en yüksek verim’’ ilkesini benimseyerek siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Her kapasitede sistemi aynı ciddiyet ve titizlikle projelendirip teslim etmeyi benimsemiş firmamız,  tarafınızdan gönderilen analiz sonuçlarına göre proje teklifi hazırlayarak sizlerin çıkarlarını gözetir. Bu şekilde yalnış sistem seçiminden kaynalanabilecek zararlarınızıda  en aza indirilmektedir.