Tam Otomatik Deiyonizasyon Sistemleri

Yazdır
PDF

DEİYONİZASYON ÜNİTELERİ

Saf su arıtımında kullanılan önemli teknolojilerden biri olan deiyonizasyon  üniteleri, işletim giderlerinin düşük olmasının yanı sıra sürekli personel gereksinimi olmaması ve çıkış suyu kalitesinde diğer sistemlere göre daha iyi sonuclar elde edilmesi sistemin önemli avantajları arasında sayılabilmektedir.

Yüksek kalitede Saf su ihtiyacı olan firmalara özel olarak tasarlanan Dizayn deiyonizer üniteleri, Ön arıtım ünitelerinden geçirildikten  sonra kalan tüm iyonların sudan arındırılması sonucu saf su elde edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle kuyu suyu, cam sanayi, diyaliz merkezleri, sıcak su kazan besi suyunda, kozmetik, temizlik madde üretimi yapan işletmeler ve saf su ihtiyacı yüksek olan fabrikalara yönelik olarak  tasarlanan bu sistemler günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

DİZAYN tam otomatik deiyonizer üniteleri iki kademeli olarak projelendirilmektedir.

İlk ünitede hidrojen çevrimini sağlamak amacıyla katyon giderici sentetik reçineler kullanılarak sudaki katyon iyonları tutulur., ikinci ünitede ise hidroksit çevrimini sağlamak amacıyla  sudaki tüm anyon iyonları tutulur   Böylelikle birinci üniteden gelen H+ iyonları ile ikinci üniteden gelen OH- iyonları birleşerek H2O oluşumu sağlanır.


DİZAYN tam otomatik deiyonizasyon ünitelerinde kullanılan mineral, doygunluğa ulaştığı anda sistem otomatik olarak yıkama  işlemini gerçekleştirir. Bu esnada  ilk ünitedeki katyon tutucu sistem asit (HCl ) ile tazelenme işlemini gerçekleştirirken, ikinci ünitede ki anyon tutucu sistem baz ( NaOH) uygulaması ile yıkama işlemini tamamlar. Bu esnada oluşan atıksular ise gider hattına verilerek sistemden uzaklaştırılırlar.

Yüksek kalitede Saf su ihtiyacı olan firmalara yönelik olarak tasarlanan bu sistemler, yıkama esnasında harcadıkları kimyasal sarfiyatının dışında işletmene herhangi bir yükümlülük getirmeden uzun yıllar hizmet verecek şekilde projelendirilmektedir.

DİZAYN tam otomatik deiyonizasyon ünitelerinde, sistemden alınan verimi artırmak amacıyla, kullanılan ekipmanlar yıkama esnasında harcanan kimyasallara dayanıklı asla deformasyona uğramayan malzemeler kullanılmaktadır.

Deiyonizer sistemden  alınan saf su kalitesinin, her daim aynı kalması için üniteler arası otomasyon programının kurulumuna da çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Diğer arıtma yöntemlerine nazaran daha karmaşık bir yapıya sahip olan bu sistemlerle ilgili daha fazla bilgi almak, ihtiyaç belirleme aşamasında en verimli sistem seçimini yapabilmek için firmamızla irtibata geçebilir, uzman mühendislerimizden konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bizi Tanıyın!

2001 yılından bu yana  çevre teknolojileri üzerine özgün çözümler sunan ve tamamı konusunda uzman mühendislerden oluşan dizayn mühendislik,  her gecen gün kendini yenileyen, dinamik kadrosu ile sizlere daha iyi hizmet vermek adına sürekli çalışmaktadır. Firmamız çözüm aşamasında mühendisliğin temel ilkesi olan ‘’en düşük maliyet ile en yüksek verim’’ ilkesini benimseyerek siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Her kapasitede sistemi aynı ciddiyet ve titizlikle projelendirip teslim etmeyi benimsemiş firmamız,  tarafınızdan gönderilen analiz sonuçlarına göre proje teklifi hazırlayarak sizlerin çıkarlarını gözetir. Bu şekilde yalnış sistem seçiminden kaynalanabilecek zararlarınızıda  en aza indirilmektedir.