Kartuş Filtre Çeşitleri

Yazdır
PDF

Filtre ( İplik-Spun– Karbon-Sediment-Polipropilen ) Çeşitleri


 

İstenilen su niteliklerine göre değişik çap ve modeller de bulunabilen fiziksel arıtma yöntemlerinin başında gelen manuel filtrasyon ekipmanları; filtrenin boyuna, bağlantı çaplarına, istenilen mikron hassasiyetlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Filtreler Hassasiyetlerine Göre ;

0,1 micron dan 500 microna kadar değişik kapasitelerde hassas ve yıkanabilir özelliklere sahip modelleri bulunmaktadır.

Filtreler Yapısına Göre;

Sediment, kartuş, elyaf, polipropilen, yıkanabilir, selilozik, ipliksi, kademeli, keçe, keten vb.

Housıngler Boyutlarına göre ;

5", 10", 20", 30", 40",

Housıngler Tesisat Bağlantı Çaplarına Göre;

½ ", ¾ ", 1", 1¾ ", 1 ½ ", 2", 2 ½ ", 3” ve 4”

Firmamızda istenildiği taktirde daha büyük bağlantı çapları için özel imalatlar yapılabilmektedir.
Kullanılacağı yer ve istenilen su niteliklerine göre tekli veya çoklu olarak hazırlanabilen manuel filtrasyon sistemlerinde, dış mukavemeti yüksek değişik debi salınımlarına karşı dayanıklı filtre kabından giriş yapan su, istenlen mikronaj ve boyuta göre çeşitleri mevcut olan kalın filtre duvarından geçerek filtrasyon işlemine tabi tutulur. Temiz su orta kanala geçerek bünyesindeki kirliliklerden arındırılır. hidrotem filtre grubu, yüksek basınç ve debi değerlerinde dahi gözenek çaplarında su kalitesini etkileyecek deformasyonlara uğramayan uzun süre dayanıklı, kaliteli filtre markalarından oluşmaktadır.

Yıkanabilir Filtre Ekipmanları;

Hassas filtre çeşitlerine nazaran daha büyük parçacıkların tutulması amacıyla kullanılan bu filtreler tıkandıkça temizlenerek tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Değişik çap ve boyutlarda modelleri bulunan bu filtreler genellikle paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Ayrıca Firmaların ihtiyaçlarına göre standart sistemlerin dışında hidrotem manuel yıkanabilir filtre tasarım ve uygulama hizmetleri verilmektedir..


Aktif Karbon Filtreleri

Bilinen aktif karbon sistemlerinin paket modellere uygulamalarında yaygın olarak kullanılan filtre modellerinin başında gelmektedir. Evsel arıtma cihazlarında, endüstriyel tip uygulamalarda, manuel arıtma cihazlarında, düşük debi ihtiyacı olan işletmelerde, ileri arıtım yöntemlerinde ön arıtım grubunda kullanılan ve doygunluğa ulaştıkça değiştirilebilen pratik, ekonomik ve etkili filtrelerin başında gelmektedir. 5", 10", 20", 30", 40" boyutlarında farklı çeşitleri mevcuttur.

Birbirinden farklı filtre kabı (housing) ve filtre çeşitleri, debi,giriş çıkış çapları, filtrasyon başarımı, uzunluk vb seçeneklerimiz arasından firmanıza en uygun modeli belirlemek için teknik personelimizle irtibata geçiniz.

Çoklu Tip Kartuş Filtreler

Firmaların ihtiyaçlarına göre paslanmaz çelik gövde içerisinde özel olarak tasarlanan çoklu filtre sistemleri değişik çap ve modellere göre dizayn edilebilmektedir. Özellikle manuel filtre sistemlerinin tercih edildiği ve yer problemi olan işletmelerde, 4,6veya 8 filtre kapasiteli çoklu kartuş filtre sistemleri sayesinde istenilen kalitede su elde edilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. merkezimiz uzmanları tarafından dizayn edilen çoklu kartuş filtre sistemleri, istenilen su niteliklerine bağlı olarak daha spesifik uygulamalar da gerçekleştirmektedir.

Sizde Dizayn uzmanlığından faydalanmak için hemen bizi arayın ..
PORTFÖYÜMÜZDE BULUNAN FİLTRE ÇEŞİTLERİMİZDEN BAZILARI;

SU ARITMA FİLTRELERİ ;

 • 1. KARTUŞ FİLTRELER 2. POLİPROPİLEN FİLTRELER
  3. ELYAF FİLTRELER
  4. SELÜLOZ
  5. PAMUK
  6. MEMBRAN FİLTRELER
  7. NAYLON66
  8. TORBA FİLTRELER
  9. PLAKALI FİLTRE ve FİLTRE KAĞITLARI
  10. SERAMİK FİLTRE
  11. ŞIRINGA FİLTRE
  12. AKTİF KARBON FİLTRE ÇEŞİTLERİ
  13. FİLTRE SÜNGERLERİ
  14. KEÇE VE KUMAŞ FİLTRE ÇEŞİTLERİ
  15.SİLİNDİRİK FİLTRELER
  16. TÜRBİN FİLTRELERİ

Bizi Tanıyın!

2001 yılından bu yana  çevre teknolojileri üzerine özgün çözümler sunan ve tamamı konusunda uzman mühendislerden oluşan dizayn mühendislik,  her gecen gün kendini yenileyen, dinamik kadrosu ile sizlere daha iyi hizmet vermek adına sürekli çalışmaktadır. Firmamız çözüm aşamasında mühendisliğin temel ilkesi olan ‘’en düşük maliyet ile en yüksek verim’’ ilkesini benimseyerek siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Her kapasitede sistemi aynı ciddiyet ve titizlikle projelendirip teslim etmeyi benimsemiş firmamız,  tarafınızdan gönderilen analiz sonuçlarına göre proje teklifi hazırlayarak sizlerin çıkarlarını gözetir. Bu şekilde yalnış sistem seçiminden kaynalanabilecek zararlarınızıda  en aza indirilmektedir.