Tam Otomatik Aktif Karbon Cihazları

Yazdır
PDF

Suda bulunabilecek, bir çok kirliliğin giderimin de kullanılan en etkin yöntemlerin başında Çok yönlü filtrasyon yeteneğine sahip tam otomatik kontrollü aktif karbon sistemleri gelmektedir. Suda istenmeyen tat, koku, renk, bulanıklık oluşumuna neden olan organik maddelerin sudan uzaklaştırılmasının yanı sıra, klor ve klor bileşikleri, ağır metaller, pestisitler, petrol atıkları, vb zehirli kirleticilerin tutulmasında da yaygın olarak kullanılırlar.

Aktif karbon Cihazları , ayrıca patojenik mikroorganizmaların yaşamsal faaliyetleri için gerekli olan organik maddeleri geniş yüzey alanlarında absorbe ederek, bakterilerin üremesi için gerekli ortam koşullarının oluşmasını önler, bakteriyolojik kirliliğe engel olur.

Bu Sistemlerden elde edilecek verim, kullanılan aktif karbon mineralinin yapısı ile doğrudan orantılıdır. Mineralin yüzey alanı ne kadar geniş olursa, kirliliği absorbe etme yeteneği, buna paralel olarak elde edilecek verimde aynı oranda  artış gösterir. DİZAYN Tam otomatik kontrollü aktif karbon sistemleri, çaplarına göre sıralanmış geniş yüzey alanına sahip korozyona dayanıklı, parçalanmayan, yapısını uzun süre koruyabilen granül aktif karbon minerali yatak malzemesine sahiptir.

Otomatik Aktif Karbon Sistem Resimleri