Tam Otomatik Klorlama Cihazları

Yazdır
PDF

 

Suyunuzda bulunan veya ilerde ortaya çıkabilecek mikroorganizmaların bertaraf edilmesi, ağır metallerin oksidasyonu için aşağıda teknik özellikleri belirtilen tam otomatik dozajlama sistemlerinden biri kullanılacaktır. Bu cihazlar kimyasal deposunun belirli aralıklarla doldurulması dışında hiçbir bakıma ihtiyaç duymadan yıllarca hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Yüksek püskürtme gücü sağlayan enjektörü sayesinde homojen bir dozaj imkanı sağlar. 

Kullanım amacına göre likit haldeki kimyasalları istenilen basınç ve miktarlarda sürekli olarak bir noktaya uygulanması esasına dayanmaktadır. Günümüzde özellikle dezenfeksiyon amaçlı kullanılan en ekonomik yöntemlerin başında gelmektedir. 

Sürekli ve kesikli modelleri bulunan dozaj sistemleri dozlama pompası ve kimyasal tankından oluşmaktadır. Evsel kullanımlarda depo temizliğinde, dezenfeksiyon amaçlı kullanıldığı gibi fabrikalarda üretimin değişik kademelerinde çeşitli kimyasalların orantısal olarak aktarımında pratik ve işletimi kolay olması açısından tercih edilir.

       Değişik debi değerlerine göre her kapasitedeki depolar için birbirinden farklı basınç ve debideki sensörlü, elektrikli, güneş enerjili ve elektriksiz modellerdeki klor dozaj sistemleri için teknik personelimizden mutlaka yardım alınız..

Otomatik Klor Dozlama Sistem Resimleri