Tandem Su Yumuşatma Sistemleri

Yazdır
PDF

Tandem yumuşatma sistemleri özellikle kesintisiz su ihtiyacı olan firmalar için vazgecilmez cihazlardan biridir. Sistemde bulunan ikili tank sayesinde yumuşatma cihazlarından biri yıkamada iken diğer cihaz devreye girer ve 24 saat kesintisiz yumuşak su ihtiyacının karşılanması sağlanır.

    DİZAYN Tam Otomatik Tandem Su Yumuşatma Sistemleri, çalışma prensibi olarak iyon değiştirme yöntemi ile suda yoğun şekilde bulunan Ca+2 ve  Mg+2  iyonlarının katyonik bazlı Na+ iyonları ile yer değiştirmesi ile sudan uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır.

Tekli Su Yumuşatma Sistemleri

Yazdır
PDF

TEK TANKLI SİNGLE YUMUŞATMA SİSTEMİ


Gerek Şehir şebeke hatlarında gerekse sık yapılan sondaj çalışmaları sonucunda elde edilen kuyulardan alınan sularda kireç oranları limitlerin çok üzerinde bulunmaktadır.bu kireçlenme önlem alınmadığı taktirde, hatlarda yoğun kireç birikimi ve buna bağlı olarak zamanla boru hatlarında daralmalar, tıkanmalar, delinme ve zaman içerisinde yoğun aşınmalar kireç ve kireç içerikli değişik türevlerden kaynaklanmaktadır. TemizSu içerisinde eriyik halde bulunan Ca+2, Mg+2 iyonlarının neden olduğu kireç ve buna bağlı olarak derecelendirilen sertlik, iyon değiştirme yönteminin kullanıldığı tam otomatik yumuşatma sistemleri  ile sudan uzaklaştırılır. Evsel veya endüstriyel uygulamalarda Kullanım amacına göre, sudaki sertliğinin belirli bir kaliteye getirilmesi gerekmektedir.

Sertlik iyonları, suyun iletkenlik değerinde artışa neden olmaktadır.

Özellikle korozif etkisi nedeniyle,  su iletim hatlarında tıkanma, su kalitesini olumsuz yönde etkileme, üretimde kullanılması durumunda son ürünlerde bıraktığı lekeler  ve  insan sağlığına verdiği çoğu zaman telafisi mümkün olmayan zararlar, kirecin  neden olduğu önemli sorunların başında gelmektedir.

Otomatik Su Yumuşatma Sistem Resimleri